Zarządzanie stroną www w Katalogu firm

Aktywacja strony

Istnieje możliwość ukrycia strony www dla użytkowników. Opcja ta jest przydatna podczas tworzenia lub modernizacji strony. Dostęp do ukrytej strony będzie miał tylko użytkownik, do którego ona należy po kliknięciu w przycisk Podgląd strony. Do włączenia i wyłaczenia strony służą opcje Włącz stronę oraz Wyłącz stronę.

Statystyki

System gromadzi statystyki odwiedzin za poprzedni miesiąc, poprzedni rok oraz ostatnie trzy lata.

Personalizacja wpisu

Logo jest to element graficzny wyświetlany w katalogu firm w spisie wszystkich użytkowników oraz na każdej podstronie zgodnie z wybranym układem strony. Warto poświęcić więcej czasu na przygotowanie estetycznej grafiki logotypu strony użytkownika.
Cechy dobrej grafiki logotypu to:

 • tło koloru białego
 • rozmiar nie większy niż 450x110px
 • stylistyczne dopasowanie do tematyki strony
 • plik zapisany w formacie JPG lub GIF

Aby dodać logo należy kliknąć w przycisk Dodaj logo: →Wybierz plik, następnie wybrać plik i zaakceptować go przyciskiem Zapisz. Rozmiar loga na stronach oraz na liście wszystkich stron w Katalogu firm można dostosować korzystając z opcji Logo - wymiary.

Nazwa strony

Należy pamiętać aby wpisać nazwę strony, która będzie się jednoznacznie kojarzyć z tematyką strony. Nazwa ta będzie wyświetlana na liście wszystkich stron www w Katalogu firm. Nazwa nie może być za długa ponieważ adres Twojej strony jest tworzony na jej podstawie

Tekst powitalny

Tekst powitalny to tekst który będzie się pojawiał na liście wszystkich stron w katalogu firm oraz na każdej założonej podstronie w miejscu zdefiniowanym we wzorze. Dobry tekst powitalny powinien być nie dłuższy niż kilka zdań i powinien jednoznacznie opisywać tematykę strony www. W tekście powitalnym może być używane formatowanie tekstu (pogrubienie, pochylenie, kolorowanie itp).

Szablony

Strona www może posiadać różny układ zawartości oraz różną kolorystykę. Wyboru szablonu dokonuje się przez wybranie odpowiedniej opcji w polu Wybierz szablon strony www oraz zatwierdzenie wyboru przyciskiem Zapisz.

Dostępne układy strony

Wzór 1
Wzór 2
Wzór 3

Dostępne schematy kolorystyczne

 • Domyślny
 • Pink
 • Green
 • Blue
 • Orange
 • Red
 • Purple

Kategorie i podstrony

Kategorie

Kategoria to miejsce na stronie www do którego można przypisać ogłoszenia lub aukcje dodawane przez użytkownika. Dzięki zastosowaniu kategorii możliwe jest uporządkowanie ogłoszeń w sposób inny niż w serwisie głównym. Domyślnie w systemie tworzona jest kategoria produkty, której nazwę można zmienić. Aby dodać nową kategorię należy wpisać jej nazwę w pole Dodaj nową kategorię i kliknąć w Zapisz. Ponadto w systemie automatycznie tworzona jest kategoria główna, która zawiera w sobie wszystkie ogłoszenia i aukcje dodane przez użytkownika. Istnieje możliwość zmiany nazwy kategorii głównej. Nie ma natomiast możliwości usunięcia jej.

Podstrona

Podstrony to miejsca na treść dodaną przez użytkownika. Treścią podstrony może być np.: opis działalności firmy, warunki wysyłki, numery telefonów itp. Użytkownik w ramach swojej strony www może założyć dowolną liczbę podstron. Domyślnie w systemie tworzone są podstrony: Strona główna, O nas i Kontakt. Każdą z nich można edytować oraz zmieniać jej nazwę. Aby dodać nową podstronę należy wpisać jej nazwę w pole Dodaj nową podstronę i kliknąć w Zapisz.

Poradnik

Zobacz jak w kilku krokach stworzyć własną stronę www. http://zoltyjez.com.pl/index.php?a=28&b=139

katalogfirm/zarzadzanie_wpisem_do_katalogu.txt · ostatnio zmienione: 2016/10/14 12:09 przez admin

Copyright © 2012 AB Media. Wszystkie prawa zastrzeżone.